Tse Belgesi Nasıl Alınır

TSE Belgesi almak isteyen firmalar iki ana gruba ayrılmaktadır.

1- Üretim yapan firmalar

a- Türkiye içerisinde üretim yapan firmaların ürünleri:

Bu firmalar öncelikle başvurdukları ürün standardını tse standard arama veya standard satıltan öğrenmeli daha sonra ilgili TSE, TSEK veya Kriter standardı çerçevesinde firmalarını hazırladıktan sonra  inceleme için TSE ilgili birimlerine başvuru yapmalıdırlar.

b- Yurtdışında üretim yaptırıp Türkiye’ye ithalat yapan firmaların ürünleri:

Bu firmalar öncelikle  üretim yaptırdıkları  fabrika ile fason sözleşmesi imzalamalıdırlar. Daha sonra başvurdukları ürün standardını tse standard arama veya standard satıltan öğrenmeli daha sonra ilgili TSE, TSEK veya Kriter standardı çerçevesinde firmalarını hazırladıktan sonra  inceleme için TSE ilgili birimlerine başvuru yapmalıdırlar.

2- Hizmet Firmaları:

TSE HYB “Hizmet Yeterlilik Belgesi” kapsamında başuru yapmak isteyenler öncelikle TSE Hizmet İhtisas grubu tarafından belirlenen standardı internet üzerinden satın alarak servis alanlarını standarda uygun hale getırmelıdırler. Daha sonrakı aşamada ilgili TSE Hizmet Yeterlilik birimine başvurarak  inceleme talebinde bulunmalıdırlar.

Not: Başvuru yapan tüm firmların COKEY ID kaydı olmalıdır.

Danışmalık desteği için: Ufuk TERZİ Tel: 0532 559 94 11

TSE Yetkili Servis Kurulumu

Ülkemizde bulunan İmalatçı - üretici ve/veya ithalatçılar  Gümrük ve Ticaret Bakanlığı mevzuatlarında yer alan ürün grupları için, belirtilen kullanım ömrü süresince, satış sonrası[...]

Tse Nedir Ne İşe Yarar?

İnternette tse ile ilgili arama yapan kişileri incelediğimizde akıllarındaki genel sorulara kısaca cevap vermek istiyorum. 1- Tse Nedir? Cavap: TSE Türk Standardları Enstitüs[...]